Anadolu’nun Miras Üzümleri Konulu Konferans Kök Köken Toprak III 9 Haziran’da Feriye’de – Feriye
Нет в наличии

Anadolu’nun Miras Üzümleri Konulu Konferans Kök Köken Toprak III 9 Haziran’da Feriye’de

3.300 TL

2019 yılında ilki gerçekleşen Kök Köken Toprak konferansının üçüncüsü bu sene Feriye’de yapılacak. Bugüne kadar çok değerli konuşmacıların katılımı ile gerçekleşen konferansın konu başlıklarını seçerken amacımız bağcılık, şarap, yerli üzümlerimiz, tarihsel akış ve disiplinler arası çalışmaların bir araya getirilmesi ve böylece kendi izimizi birlikte oluşturmaya bir başlangıç idi.  Son yıllarda özellikle yerli üzümler, eski bağlar ve eski bağ alanları ile ilgili önemli ilerlemeler ve bölgesel anlamda dönüşümlere şahit olmaya başladık… Bunlar çok sevindirici. Taşları üst üste koyarak ve birlikte ilerleyeceğimizi görmek bizim için gelecek dönemlere en büyük motivasyon kaynağı.

Bu seneki konferansımızda bizi çok heyecanlandıran bir haberi sizinle paylaşmak isteriz. Jancis Robinson MW*, 2009 yılındaki ilk ziyaretinden on beş yıl sonra tekrar Türkiye’ye, Kök Köken Toprak 3 için geliyor. 

*Jancis Robinson MW, JancisRobinson.com’un kurucusu ve baş editörü. Aynı zamanda, Financial Times’ın şarap yazarı olarak görev yapmakta. The Oxford Companion to Wine’ın kurucu editörü ve The World Atlas of Wine ve Wine Grapes’in ortak yazarı. Kendisi 2003 yılında İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tarafından OBE unvanı ile ödüllendirilmiş ve 2024 yılında, Institute of Masters of Wine tarafından Ömür Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırılmış.

Jancis Robinson, 9 Haziran 2024 günü Kök Köken Toprak 3 konferansında konuşmacı olarak yer alacak.

Bu yılki programda konferansın başlığındaki ana yaklaşımı koruduğumuz ve derinleştiğimiz oturumlar, sunumlar var. Birbirimizle bağlar ve şarap üzerinden yakınlaştığımız ve birlikte iz bırakmaya devam edeceğimiz bu yılkı konferansımızı size duyurmaktan mutluluk duyarız.

Konferansla ilgili tüm detaylar aşağıdaki gibidir.

Etkinlik alanı: Sinema Feriye

Kişi Başı: 3.300 TL + KDV dir.

*Bilete: Konferans ve Kokteyl Girişi, sabah ve öğle atıştırmalıklar ve kahve molaları dahildir.

Kayıt Açılış: 9.30

Atıştırmalık Kahvaltı Kahve: 10.00

Konferans Başlangıç: 10.50

Konferans Bitiş: 18.15

Kokteyl: 18.30-22.00

*18 yaş üzeri kabul edilmektedir.

 

This product is currently out of stock and unavailable.

The conference titled “Heritage Grapes of Anatolia”  “Root Origin Soil III” will take place at Feriye on June 9th…

The third conference of Root Origin Soil, which was first held in 2019, will be conducted this year at Feriye. The conference, which has been accomplished with the participation of very valuable speakers to date, aimed to bring together viticulture, wine, our native grapes, historical flow, and interdisciplinary studies while selecting the subjects for discussion. This was intended as a starting point for jointly creating our own path. In recent years, especially with our native grapes, old vineyards, and ancient vineyard areas, we have begun to witness significant advancements and regional transformations… These are very heartening. Seeing that we will move forward together by stacking the stones on top of each other is the biggest motivation for future terms for us.

We would like to share some very exciting news with you at our conference this year. Jancis Robinson MW* is coming back to Turkey after fifteen years since her first visit in 2009, for Root Origin Soil 3.

*Jancis Robinson MW is the founder and head editor of JancisRobinson.com. She also serves as the wine writer for the Financial Times. She is the founding editor of The Oxford Companion to Wine and co-author of The World Atlas of Wine and Wine Grapes. She was honored with the OBE title by Queen Elizabeth II of England in 2003 and was awarded the Lifetime Achievement Award by the Institute of Masters of Wine in 2024.

Jancis Robinson will participate as a speaker at the Root Origin Soil 3 conference on June 9, 2024.

This year’s program retains and deepens the main approach of the conference title, with sessions and presentations. We are pleased to announce to you this year’s conference, where we will continue to come closer through connections with each other and wine and leave a mark together.

All details about the conference are as follows.

Event venue: Cinema Feriye

Per Person: 3.300 TL + VAT

*Ticket includes: Conference and Cocktail Entry, morning and lunchtime snacks, and coffee breaks.

Registration Opening: 9.30

Snack Breakfast Coffee: 10.00

Conference Start: 10.50

Conference End: 18.15

Cocktail: 18.30-22.00

*Only over 18s are admitted.

× How can I help you?