Scroll to top

Museum of the Moon / Luke Jerram

Ay’a en yakın olacağınız yere Feriye’ye…

Boğazın yanı başında yepyeni mekanları, yeni etkinlik alanları ve yenilenen tasarımıyla Feriye, şehirli yaşama heyecan dolu bir haberle katılıyor.

İngiliz sanatçı Luke Jerram’ın dünya çapında ilgi gören eseri ‘’Museum of The Moon’’ Feriye’de sergileniyor. NASA’dan alınmış birebir ay yüzeyi görüntüsünü, 7 metre çapında ışıklı bir heykele dönüştüren ingiliz sanatçı Luke Jerram’ın yarattığı bu hayranlık uyandırıcı deneyimi siz de yaşamalısınız. Ay ve ay ışığının birleşimi olarak tasarlanan “Museum of the Moon”, ayın yaklaşık 1:500.000 ölçeğindeki gerçek yüzeyini yansıtıyor. Bugüne kadar 26 ülke, 90 farklı etkinlikte sergilenen,  Belçika’da Light Festival kapsamında 5 günde 640.000 kişinin deneyimlediği  “Museum of the Moon”, Türkiye’de ilk kez yenilenen Feriye’de olacak. Tüm dünyada aya inişin 50.yılının kutlandığı 2019 yılında, “Museum of the Moon” u var mısınız görmeye, beslenmeye, yenilenmeye?

19-21 Nisan’da Ay’a en yakın olacağınız yere Feriye’ye davetlisiniz. Keşfetmeye, paylaşmaya Feriye’ye…

** Museum of The Moon, Luke Jerram’ın biraraya getirdiği kreatif organizasyonlar ve Norfolk & Norwich Festival tarafından desteklenmiştir. Bu kurul At-Bristol, Kimmel Center, Lakes Alive, Provincial Domain Dommelhof, Brighton Festival, Greenwich+Docklands International Festival, Without Walls, Les Tombees de la Nuit, Rennes, ve Cork Midsummer Festival’den oluşur. Bu eser aynı zamanda UK Space Agency, University of Bristol ve The Association for Science and Discovery Centres’ın yaratıcı işbirliğidir.