Scroll to top

Yeni Nesil Akustik / Selin Sümbültepe

Selin Sümbültepe Hatay’da doğdu. 2000 yılında lise eğitimi için Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’ne girdi. 2007 yılında üniversite eğitimi için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na geçiş yaptı. İstanbul’a geldiği andan itibaren vokal kariyeri için çalışmalara başladı.

Klasik müzik eğitiminin yanında birçok farklı sahnede back vokal olarak yer alma imkanı buldu. 2010 yılından itibaren kendi müziğini üretmeye ve 2014 yılından itibaren kendi sahnesini yapmaya başladı. 2017’nin Aralık ayında ilk albümü Cızgan’ı dinleyicisi ile buluşturdu. 2019 senesinde ise ‘duyguların üzerinden çok geçmeden’ Altüst ve Sor adlı teklilerini dinleyicisi ile buluşturdu. Şimdilerde ise 2020 senesinde çıkaracağı Türkçe ve Arapça şarkılardan oluşan kısaçasının üzerine çalışıyor.

Sümbültepe için müzikal bir hikaye anlatıcısı denilebilir. Yeni nesil bir şarkıcı ve söz yazarı olarak anlattığı hikayenin ruhuna göre tarzlar arasında geziniyor. Aldığı klasik müzik temelinin üzerine inşa ettiği yenilikçi arayışta, içten performansıyla seyircisini de hikayeye katmayı ihmal etmiyor.

Selin Sümbültepe’nin şarkıları farklı anılar için bir soundtrack gibi, ne kadar eklektik ise o kadar duyguyu kapsayabiliyor

Tarih

09 Nis 2020

Saat

21:00

Mekan

Boğaz Feriye
Kategori
Bilet Al
QR Code

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir