Scroll to top

Yeni Nesil Akustik / Nilipek.

Küçük yaşta başladığı piyano, keman ve bas gitar eğitimleriyle müziğe adım atan Nilipek., lise yıllarında eline aldığı gitarla kendi şarkılarını yazmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde okurken, Deniz Yıldız ve Ergin Tural ile birlikte kurdukları indie rock grubu Lemur’da bas gitar çaldı.
2010 sonunda ilk EP’sini yayınlayan Lemur, Be the Band Müzik Yarışması’nda ilk 10’a girdi.
Yüksek lisansını yapmak için gittiği Hollanda’da Hypnotic School adlı dream pop grubunda İngilizce sözler yazdı ve söyledi. Türkiye’ye döndüğü 2013 yılından itibaren solo kariyerine başlayan ve kendi şarkılarına yoğunlaşan Nilipek., 2015 yılında ilk albümü Sabah’ı yayınladı. Ozan Tekin prodüktörlüğünde kaydettiği albüm, müzik yazarlarınca yılın en iyi albümleri arasında gösterildi. Bir yıl sonra Can Kazaz, Kamufle, Kaan Düzarat gibi birçok müzisyenin remiks yorumlarından oluşan “Sabah (remix)” adlı albümünü yayınladı.
2017 yılında gitarda Can Aydınoğlu, tuşlularda Ozan Tekin, bas gitar ve synth bas’ta Umut Çetin ve davulda Berkay Küçükbaşlar’dan oluşan ekibiyle; “bireysel şehir mitolojisi” olarak tanımladığı albümü Döngü’yü kaydetti. Kabak & Lin etiketiyle yayınlanan albüme gelen yorumlar, sanatçının hem bir şarkı yazarı hem de yorumcu olarak başarısını sürdürdüğünün kanıtı oldu.
  Nisan 2018’de Gözleri Aşka Gülen yorumunu, Haziran 2018’de ise sözü ve müziği kendisine ait olan Beraber’i tekli olarak yayınladı. Ayrıca 2018 yılında Bursa SanatMahal’de verdiği akustik konserin kaydından oluşan
Havanın Suyun Muhabbeti adlı akustik albümü dijital müzik platformlarında yerini aldı. Halen İstanbul ve Anadolu konserlerini yoğun bir şekilde sürdüren Nilipek., üçüncü stüdyo albümü Mektuplar’ın kayıtlarına devam ediyor.

Tarih

05 Mar 2020

Saat

21:00

Mekan

Boğaz Feriye
Kategori
Bilet Al
QR Code

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir