Scroll to top

Kahkaha Meditasyonu

Meditasyonların en “kolayı” olarak bilinen Kahkaha Meditasyonu, düşüncelerimizi, hislerimizi ve enerjimizi an da, kolayca değiştirip dönüştürebilen ve hatta bizleri çocukluğumuzdaki doğal neşe haline götüren ve bu neşeyi hayatımıza tekrar katan keyifli bir meditasyon çalışmasıdır!

Sanıldığının aksine kahkaha atabilmek için dışsal bir tetkliyiciye ihtiyacımız yok! Sadece ve sadece kendimiz için açık bir kalp, huzurlu bir zihin ve sağlıklı bir beden için kahkaha atabiliriz!

Kahkaha kendimizle olan bağımızı kuvvetlendirir, ve bununla birlikde bulaşıcı olduğundan 🙂 çervemizle kurduğumuz bağları güçlendirir!

Kahkaha Meditasyonunun Faydaları:

* Kortizol ve Epinefrin seviyelerini düşürerek stresi azaltır, zorlu koşullarla mücadele etme gücünü arttırır, kan basıncı ve akışını düzenler, kan şekerini düzenler, acıya direnci arttırır.

* Keyif ve ödül hissi veren, mutluluk hormonları Endorfin, Serotonin ve Dopamin salgısını artırarak kalp atışımızı hızlandırır, kan dolaşımımızı artırır, gerginlikleri ve ağrıları geçirir.

* Doğal Antihistaminikler salgılaması için vücudu uyarır. Ayrıca vücutta üretilen, bizim koruyucularımız olan  T-hücrelerini aktive eder ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

* Solunum, karın, sırt, bacak ve yüz kasları için muhteşem bir egzersizdir. Güçlü bir kahkaha diyaframı titreştirir, derin nefes almak da daha fazla oksijenin girmesi anlamına gelir.

* Pozitif düşünceyi ve şefkati arttırır.

* Birlik yaratır

Rahat Kıyafetler ile gelinmeli

Yoga Matı var ise lütfen getirin

 

Uygulayıcılar:

Dilara Moran:

“Eğitimimi Amerika’da reklamcılık ve iletişim üzerine yapıp, iş hayatıma ise daha lise yıllarında Ogilvy & Mather’da çalışarak başladım. Ogilvy New York/Bangkok/ İstanbul olmak

üzere dünyanın birçok yerinde reklamcılık ve yaratıcı pazarlama çözümleri üzerine çalışmalar yaptım. 14 seneden sonra reklam sektöründen ayrılıp, sosyal sorumluluk projelerine başladım, yarattım ve uyguladım.  Daha sonra kendime dönerek, uzun zamandır beni çağıran yola girdim. Ocak 2016 da “İlham Nefesi” Koçluğu eğitimini tamamladım, bu hayatta bana mutluluk katan öğrenmelerime devam ettim ve ediyorum: 2017- 60 saatlik Restorative Yoga, Nisan 2019- Yale Universitesi

Mutluluk Bilimi, 150 saatlik Ayurveda:Hayat Bilimi, Şamanik Temeller eğitimlerini Mayıs 2019 da tamamladım. KahkahaTerapisti eğitimimi Haziran 2019 da tamamlayacağım. Şubat 2019 itibari ile hayalim olan Dilight Podcast serime başladım ve her hafta 8 ayrı platformda yayınlanan bu podcastlerde konuklarım ve tek olarak öğrendiklerimi, deneyimlerimi açtığım sevgi, güç ve bilgelik alanı içinde paylaşmaya devam ediyorum.”

https://www.instagram.com/dilightpodcast  

https://www.instagram.com/dilaraslight

 

Seda Vardı

“İşletme Yüksek Lisanslı bir Mühendis olarak kurumsal hayatta geçirdiğim uzun yıllar beni içsel bir arayışayönlendirdi. Bu şekilde 2012 yılında Reiki çalışmalarıyla farkındalık yoluna adım attım. Zihinsel süreçlerin keşfi ve kabulunun ardından 2014 yılında İlham Nefesi ile tanıştım ve hayatımdaki dönüşüm somut hale gelmeye başladı. Bu dönüşümü ve ilhamı başkalarıyla da paylaşabilmek için 2016 yılında profesyonel olarak nefes koçu olma kararı aldım. Son 3 yıldır aktif olarak nefes seansları yapıyorum, gruplarla farkındalık atölyeleri düzenliyorum.

2017 yılında Hindistan’da geçirdiğim günler ve Osho meditasyonları içsel yolculuğumu derinleştirirken, yolunu paylaşan olarak da daha ileri gitmem için beni güçlendirdi. 2018 yılından beri kendi adımı taşıyan youtube kanalımda nefes, meditasyon ve yoga ile gelen farkındalıklarımı ve deneyimlerimi paylaşarak daha fazla insanın

farkındalık ve kişisel yoluna katkıda bulunmaya çalışıyorum. Derki isimli spiritüel dergide yine benzer şekilde makaleler yazıyorum.

7 yılı aşkın süredir içinde bulunduğum bu yolun en üst noktasını ise yoga ile tanışarak deneyimledim. İnsanlar genelde yoga ile fiziksel düzlemde tanışıyorlar, sonradan derinleşiyorlar. Benim için ise tam tersi oldu; yoga benim içinde bulunduğum derinliklerden ifade bularak somut ve sürekli bir yaratımın ve simyanın, benden

bağımsız ancak benim aracılığımla meydana gelmesini sağladı. Bu bilgiye layık olmaya çalışmak bile benim için onurdur. İlahi olana aracılık ederek paylaşabilmek ise hazzın en üst noktası.”

www.sedavardi.com

https://www.youtube.com/c/sedavardi 

https://www.instagram.com/sedavardi

http://www.derki.com/author/sedavardi

Tarih

25 Haz 2019

Saat

19:00

Mekan

Park Feriye
Kategori
Bilet Al

DİĞER TARİHLER

QR Code