Scroll to top

İstanbul Comics & Art Festival

İstanbul Comics & Art Festival üç yıldır Kadıköy Moda’da gerçekleşen , çizgi roman , karikatür , sokak sanatı , fanzin , illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye , söyleşi , sergi , gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan , çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir açık hava festivalidir.

ICAF , dördüncü yılında ‘’ Hayvan Gibi ‘’ ana başlığı altında çizgi roman karakterlerinin hayvan güçlerini , insanlaşan hayvan , karikatürde hayvan diyaloglarını , sokak hayvanları ile kamu ilişkisini ve sanatta hayvan temsillerini konuşuyor.

Festivalin gerçekleşeceği Beşiktaş semtinde sokak hayvanları için mahalleli ile birlikte sürdürülebilir kamusal alan müdehalelerinde bulunuyor.

ICAF bu yıl Berlin – İstanbul kardeş şehri 30. Yıl kapsamında Goethe Enstitüsü desteğiyle Berlinli küratör Denis Leo Hegic’i İstanbul’a davet ediyor.

11 Ekim tarihinde açılışı gerçekleşecek projede 4 Berlinli ve 6 yerli sokak sanatçısı Beşiktaş ve çevresinde seçtikleri bir duvara moral çalışması gerçekleştirecek.

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında ise Feriye, Ortaköy Yetimhanesi ve Kethüda Hamamı olmak üzere üç farklı mekanda Beşiktaş’ta düzenleniyor.

 • Karikatür , graffiti ve illüstrasyon sergileri
  • Canlı graffiti çalışmaları
  • Çizgi roman dükkanları , yayın evleri ve sahaflar
  • Fanzin ve bağımsız yayınlar
  • Atölye çalışmaları ve seminerler
  • Belgesel , film ve animasyon gösterimleri
  • Müzik ve sahne performansları

Tarih

12 Eki 2019 - 13 Eki 2019

Saat

11:00 - 22:00

Mekan

Galeri Feriye
Kategori
Bilet Al
QR Code

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir