Scroll to top

Feriye’de Caz (Ayşen Zülfikar)

Ayşen Zülfikar, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Şan Bölümü’ne girdi. 1997 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni temsilen katıldığı Milliyet Gazetesi Liselerarası Müzik Yarışması’nda “En iyi solist” dalında Türkiye birinciliği kazandı. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’ne lisans öğrencisi olarak kabul edildi ve sınıf atlayarak 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl Siemens Şan Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazandı. 2001 yılında kabul edildiği Milano Giuseppe Verdi Konservatuarı Şan Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu. Jüri başkanlığını Andrea Bocelli’nin yaptığı San Remo Classica Yarışması Müzikal dalında birinci oldu ve 2007 yılında Türkiye’ye dönene değin San Remo’da düzenlenen konserlere solist olarak katıldı. Un Concerto Per La Pace isimli projede İtalya’nın çeşitli şehirlerinde konserler verdi. Milano Rosetum Tiyatrosu’nda G. Puccini’nin Gianni Schicchi eserinde Lauretta rolünü canlandırdı. Sabri Tuluğ Tırpan’ın “Mevlana- Simyacı” isimli senfonik şiirinin soprano partisini Makam Orkestrası eşliğinde Viyana Radyoevi’nde, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde İzmir’de ve Antalya Piyano Festivali’nde seslendirdi.

2007-2010 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçı olarak çalıştı; Hanım Olan Hizmetçi (Serpina), Orfeo ve Euridice (Amore), Figaro’nun Düğünü (Barbarina) operalarında rol aldı, orkestra ve piyano eşlikli birçok konsere solist olarak katıldı.

Ayşen Zülfikar 14 Şubat’ta Feriye’de!

Müziğin Boğaz’ın büyüleyici atmosferiyle birleştiği Lokanta Feriye’de yerinizi ayırmak için 0212 236 25 22 veya 0538 483 20 21 no.lu hatlardan rezervasyon yapmanız yeterlidir.

Tarih

14 Şub 2020

Saat

21:30

Mekan

Lokanta Feriye
Kategori
QR Code

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir